ENGLISH
HRVATSKI
ART-e-FACT, STRATEGIES OF RESISTANCE IZDANJE 01: ILEGALNA IMIGRACIJA [TI SI OVDJE] IZDANJE 02: UTOPIJA IZDANJE 03: TECHNOMYTHOLOGIES IZDANJE 04: GLOCALOGUE
UVODNIK BIBLIOGRAFIJA O ART-e-FACTU KONTAKT
RADOVI UMJETNIKA
STILL FROM FORTRESS EUROPE BY ZELIMIR ZILNIK
FILM
Tvrđava Europa
Želimir Žilnik
PUTOVNICA

Tražim muža s EU putovnicom
Tanja Ostojić
 
Tvrđava Europa
Želimir Žilnik
 
Putovnica
Andreja Kulunčić
 
Traži se
Ghazel
 
RADOVI UMJETNIKA
STILL FROM FORTRESS EUROPE BY ZELIMIR ZILNIK
POGLEDAJ
Zajedničko putovanje
Roman Ondak
PUTOVANJE

Dva putovanja
Margarethe Makovec i Anton Lederer
 
Zajedničko putovanje
Roman Ondak
 
Ništa se ne dogada slučajno
Aleksandar Battista Ilić
 
Usluge prijelaza granice
Oliver Ressler & Martin Kren
 
Otpjevaj mi pjesmu ...
Maja Bajević
 

RADOVI UMJETNIKA
PRIJEDLOG
Cabana
Pia Lindman
IZMEĐU

Cabana
Pia Lindman
 
Parovi
Grady Gerbracht
 
Dragi Imigranti ...
Nedko Solakov
 
Pejzaži s krivicom
Ron Sluik
 
S.O.S. Binarni niz
Dalibor Martinis
 

RADOVI UMJETNIKA
RAZGLEDNICA
NO MORE BAD NEWS
Ivana Keser
POSTCARDS

Pozdrav iz ježeva
Serija od 10 razglednica narucena je od desetoro umjetnika za Motel Ježevo.

 

RADOVI UMJETNIKA
Točka susreta: Traganje
Tanja Dabo
SUSJEDI

Točka susreta: Traganje
Tanja Dabo
 
Love Shop Sokola Beqirija
Sokol Beqiri
 
Strah od pridošlica
Ivana Keser
 
Sloboda
Nebojša Šerić Šoba
 
Balkan - Ich wohne in berlin
Jovan Balov
 

RADOVI UMJETNIKA
AKCIJA
Go_home
Danica Dakić & Sandra Sterle
DOMA

Go_HOME
Danica Dakic & Sandra Sterle
 
Zanimanje: Izbjeglica
Svebor Kranjc
 
Migrant Navigator
Darko Fritz
 
Vlastito tijelo kao jedina popudbina
Boris Cvjetanović
 

RADOVI UMJETNIKA

PUTOVNICA
 
PUTOVANJE
 
IZMEĐU
 
RAZGLEDNICE
 
SUSJEDI
 
DOMA
 



ARTEFACT
KONTAKT



umjetnici koji su sudjelovali :
Hsyein Alptekin (TUR), (huseyinalptekin@turk.net)
Mirosław Bałka (PL), (balkamir@wa.home.pl)
Jovan Balov (MK), (jbalov@yahoo.com)
Maja Bajević (BIH), (majabajevic@yahoo.fr)
Sokol Beqiri (K), (sokol_b@yahoo.com)
Željko Blaće, (zblace@mi2.hr)
Luchezar Boyadjiev (BUG), (luchezarb@cblink.net)
Boris Cvjetanović (HR), (via mfranulic@yahoo.com)
Tanja Dabo (HR), (tanja.dabo@ri.tel.hr)
Danica Dakić (BIH), (danicadakic@yahoo.com)
Uroš Đurić (YU), (autonomy@opennet.org)
Miklos Erhardt (HU), (re_route@c3.hu)
Vadim Fishkin (RUS), (vadim.fishkin@guest.arnes.si)
Darko Fritz (HR), (fritz.d@chello.nl)
Ghazel (IRR), (ghazel@nomade.fr)
Grady Gerbracht (USA), (gerb@voicenet.com)
Igor Grubić (HR), (igorgru@hotmail.com)
Aleksandar Battista Ilić (HR), (aleksandar.ilic@inet.hr)
IRWIN (SLO), (miran@kud-fp.si)
Sanja Iveković (HR), (sanjai@zamir.net)
Šejla Kamerić (BIH), (sejl@fabrika.com)
Shalva Khakhanashvili (GEO), (shalvak@aol.com)
Ivana Keser (HR), (ivana.keser@mail.inet.hr)
Svebor Kranjc (HR), (svebor@zg.hinet.hr)
Andreja Kulunčić (HR), (andreja.kuluncic@zg.tel.hr)
Anton Lederer & Margarthe Makovec (A), (anton.lederer@mur.at)
Kristina Leko (HR), (kris_leko@yahoo.com)
Pia Lindman (USA), (lindman@voicenet.com)
Marko Lulic (A), (marko.lulic@i-one.at)
Dalibor Martinis (HR), (dalibor@aim.hr)
Dan Oki (HR), (danoki@xs4all.nl)
Roman Ondak (SLO), (ondak@ba.psg.sk)
Tanja Ostojić (YU), (tostojic@yubc.net)
Bertha Jottar Palenzuela (USA), (bip7185@nyu.edu)
Danica Phelps (USA), (phelpsmoore@earthlink.net)
Marjetica Potrč (SLO), (mp@sicmm.org)
Oliver Ressler & Martin Kren (A), (oliver.ressler@chello.at)
Ron Sluik (NL), (sluik@gmx.net)
Sandra Sterle (HR), (sterle@myself.com)
Nedko Solakov (BUL), (solakov@intech.bg)
Nebojša Šerić Šoba (BIH), (nebojsa28@zonnet.nl)
Slaven Tolj (HR), (art-lazareti@du.tel.hr)
Milica Tomić (YU), (dogmatic@EUnet.you)
Luca Vitone (I), (lucavito@libero.it)
Manuela Vladić (HR), (me__la@hotmail.com)
Želimir Žilnik (YU) (zilnik@hotmail.com)

kustosi, kritičari, teoretičari koji su sudjelovali u projektu
Carlos Basualdo, (cbasualdo@aol.com)
Nada Beroš, (nada.beros@zg.tel.hr)
Dunja Blazević, (dunja@scca.ba)
Boris Buden, (boris.buden@chello.at)
Ana Dević, (ana.devic@zg.tel.hr)
Zoran Erić, (zoraneric@lycos.com)
Branko Franceschi, (branko.franceschi@ina-np-sir.tel.hr)
Markita Franulić, (mfranulic@yahoo.com)
Marina Gržinić, (margrz@zrc-sazu.si)
Lejla Hodzić, (lejla@scca.ba)
Nataša Ilić, (natasa.ilic@hotmail.com)
Radmila-iva Janković (radmila-iva.jankovic@zg.tel.hr)
Silva Kalčić, (silva.kalcic@zg.tel.hr)
Želimir Koščević, (zelimir.koscevic@msu.hr)
Dejan Kršić, (dejan.krsic@zg.tel.hr)
Shkelzen Maliqi, (shmaliqi@hotmail.com)
Roxana Marcoci, (Roxana_Marcoci@moma.org)
Igor Marković (igor@mi2.hr)
Suzana Milevska, (suzanam@osi.net.mk)
Tihomir Milovac, (tihomir.milovac@zg.tel.hr)
Rastko Močnik, (josip.mocnik@guest.arnes.si)
Hans Ulrich Obrist, (HUO@compuserve.com)
Žarko Paić, (zarko_paic@yahoo.com)
Sabina Sabolović, (sabina.sabolovic@zg.tel.hr)
Branka Stipančić, (branka.stipancic@zg.tel.hr)
Leila Topić, (leila.topic@zg.hinet.hr)
Nevena Tudor, (ntudor@inet.hr).

stručnjaci za pojedina područja:
Božena Katanec (bkatanec@mup.hr)
Lovorka Marinović (lovorkaM@IOM.int)

prijevod na engleski:
Susan Jakopeć, (susanj@inet.hr)
Graham McMaster, (gmcmaste@inet.hr)

prijevod na hrvatski:
Nada Beroš, (nada.beros@zg.tel.hr)

dizajn:
Trudy Lane, (trudy@eworld3.net) za MAPA - Multidisciplinary Artists, Projects and Actions; NGO, Zagreb

kontakt:
Nada Beroš, (nada.beros@zg.tel.hr) (
glavna urednica)
Dalibor Martinis, (dalibor@aim.hr)
Leila Topić, (leila.topic@zg.hinet.hr)








IZVJESCA
MAP
IMAGE OF BODO KAPING
INTERVJU
Intervju s Bodom Kapingom
PREGLED

Trgovanje ljudima
Lovorka Marinović
Konjukturna trgovina seksualnim robljem -- krijumčarenje i iskorištavanje žena

MIGRACIJE KAO GLOBALNI I LOKALNI PROBLEM
Božena Katanec
Sloboda, frustracija i zemlje između toga

Intervju s Bodom Kapingom
Oliver Ressler & Martin Kren
Isječak iz video rada "Border Crossing Services", ("Usluge prijelaza granice")


PISANJE
LOOKING FOR A HUSBAND WITH AN EU PASSPORT BY TANJA OSTOJIC
ONLINE
Tražim muža s EU putovnicom
Tanja Ostojić
TEORIJA

ZATOČENICI GLOBALNE PARANOJE
Žarko Paić
Ježevo kao permanentna zona sumraka između granica, politike i ideja.

RAZMIŠLJATI U IZGNANSTVU
Suzana Milevska
Živim, obitavam znaei isto što i jesam... Filozofske ideje koje nas povezuju s našim životnim prostorom.


Ježevo - priča bez sretnog svršetka
Marina Gržinić
Ježevo kao cordon sanitaire (sanitarni pojas) Europe.

ILEGALNI MIGRANTI I KRAJ KAPITALIZMA
Rastko Močnik
Besprimjerna globalna nejednakost - konačna kriza kapitalizma?